Springgymnastik

Sæsonen 2019-2020 - Flere springhold og TeamGym vil komme online mandag d. 5/8.

VIGTIG INFORMATION:

Springgymnastik (TeamGym)

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
10. Springpiger fra 5-8 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


05-09-2019 Katja Kofoed
Malika Marie Busch Andersen
Marie Delvin Bækkeskov
Sofie Marie Henneberg Nielsen
Mathilde Fortner Hansen


11. Springpiger fra 9-13 år

Læs mere
Onsdag kl. 17.30-19.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


04-09-2019 Julie Westergaard
Sophie Lai Andersen
Maria Westergaard
Thilde Lai Andersen
Mathilde Rue Larsen


13. Senior Mix

Læs mere
Mandag kl. 19.30-21.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


02-09-2019 Tinna R. Jensen
Sebastian Kjellegaard





14. TeamGym Basis 1 - Piger 6-7 år

Læs mere
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 16.00-18.00

Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)

03-09-2019 Rikke Andersen
Amalie Sonne Holm
Ida Korfitzen
Line Grøndal
Sofie Grøndal


15. TeamGym Basis 2 - Piger 8-9 år

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 16.00-18.00
Antvorskovhallen (A-hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
20-08-2019 Anne Illemann Sørensen
Sofie Heesche
Marie Josefine Hansen
Tilde Hutnik Nielsen
Marta Hutnik


16. TeamGym - Minipiger (Talent)

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Tirsdag kl. 17.30-20.00
Fredag kl. 16.00-18.00
Antvorskovhallen (A-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
20-08-2019 Frederik Færch

Maria Simone Hartvig Pedersen
Mathilde Berner
Rune Back Kruse


17. TeamGym - Minipiger (Elite)

Læs mere
Tirsdag kl 17.30-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Fredag kl. 17.30-19.45
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
20-08-2019 Frederik Færch
Clara Johansen
Maria Simone Hartvig Pedersen
Mathilde Berner
Rune Back Kruse


18. TeamGym - Juniorpiger

Læs mere
Mandag kl 17.45-20.00
Onsdag kl. 17.45-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
19-08-2019 Christoffer Færch
Emilie Møller Sørensen
Camilla Krohn
Sofie Heesche



19. TeamGym - SeniorMix

Læs mere
Torsdag kl. 17.45-20.00


Sorø Gymnastikefterskole


22-08-2019 Martin Vølund






50. Springdrenge 5-8 år

Læs mere
Onsdag kl. 16.30-17.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


04-09-2019 Lars Rasmussen
Emil Campos Bohn
Maria Westergaard
Simon Stokholm
Rasmus Sonne Holm
Emil Bøgh Clasen
Jonas Moesgaard
51. Springdrenge 8-12 år

Læs mere
Mandag kl. 18.00-19.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


02-09-2019 Peter Harkjær Højmark Nielsen
Patrick Dinitzen





52. TeamGym - Springdrenge

Læs mere
Mandag kl. 18.00-19.30
Fredag kl. 17.30-19.30

Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole

26-08-2019 Peter Harkjær Højmark Nielsen
Patrick Dinitzen





53. TeamGym - Juniordrenge

Læs mere
Mandag kl 17.45-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Lørdag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
19-08-2019 Mathias Clausen
Andreas Engly





54. Vi ku´ Vi ka´ - gymnastik for rigtige mænd

Læs mere
Torsdag kl. 20.00-22.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


05-09-2019 René Pedersen






 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)