Far/Mor og Børn (max. 4 år)

Tid og Sted:

Træningstid: Mandag kl. 16.00-17.00
Træningssted: Antvorskovhallen (B-Hal)

Sæsonen:

Start: 07-09-2020 - Slut: 29-03-2021

Instruktørerne:

Merete Kornbech
Signe Ballegaard Lienhøft Larsen
Mathilde Rohde Stjerne
Johanne Egede

Kontingent:

Pris: 850 kr. DKK)
Kontingentet er for hele sæsonen.

Tilmelding:

Tilmeldingen er p.t. lukket.

Holdbeskrivelse:

På forældre-barn holdet får du mulighed for en hel time kun helliget dig og dit barn, en time fuld af motorisk udvikling, leg og glade børn.

Kan du ikke selv deltage er bedsteforældre, mostre, onkler, tanter osv. altid velkomne til at deltage sammen med dit barn.

Vi begynder og slutter på samme måde hver gang for at skabe en ramme om timen, men herfra varierer indholdet så fra gang til gang i en god blanding af bevægelse til musik, sanglege, leg med småredskaber, puls op og puls ned for altid at bruge de store redskaber i sidste halvdel af timen!

Det er planen, at både børn og voksne skal bevæge sig, så tøj derefter vil være at foretrække!

Mine tre hjælpeinstruktører og jeg selv glæder os til at få en fornøjelig sæson sammen med jer...

På gymnastiske gensyn!

Ps. Kontingentet er inkl. T-shirt til barnet.

Tilmeldte

Nr. Navn
1. Anemone Petra Scharbau Stryhn (Ulige uge)
2. August Plet L. Matthiesen (Lige uge)
3. Bertram (Ulige uge)
4. Damian Hede Fabricius (Lige uge)
5. Elin Lund Thorup (Lige uge)
6. Ellie Marie Richter (Ulige uge)
7. Emma Christensen (Lige uge)
8. Emma Nygaard (Ulige uge)
9. Fenja Lind (Lige uge)
10. Fie Mortensen (Ulige uge)
11. Freja Bønnekær Christensen (Lige uge)
12. Freya (Ulige uge)
13. Frida (Lige uge)
14. Johan (Lige uge)
15. Johan Noah Forsingdal Olskær (Ulige uge)
16. Josephine (Lige uge)
17. Lilje Lykke Bendtsen (Ulige uge)
18. Liva Riishøj (Ulige uge)
19. Luna Bagge Hilden (Lige uge)
20. Maja Marie Korsgaard Bang (Ulige uge)
21. Malthe (Lige uge)
22. Malthe Høyen (Lige uge)
23. Marie Staxen (Ulige uge)
24. Mikkel Korsgaard Bang (Ulige uge)
25. Nanna Schæffer-Lauritsen (Ulige uge)
26. Nehir Kara (Ulige uge)
27. Nora Kamper Trøjborg (Lige uge)
28. Olivia M. Frandsen (Ulige uge)
29. Rosa Erner Wittsten (Ulige uge)
30. Sia Lindstrøm Solheim (Lige uge)
31. Sofie Emilie Vinther Jørgensen (Ulige uge)
32. Theo Jepsen (Lige uge)
33. Valdemar Langhoff Rønnedal (Ulige uge)
34. Valdemar Nybo Anholm Kristensen (Ulige uge)
35. Vilde (Lige uge)

 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)