Springpiger fra 5-8 år

Tid og Sted:

Træningstid: Torsdag kl. 16.30-18.00
Træningssted: Antvorskovhallen (B-Hal)

Sæsonen:

Start: 10-09-2020 - Slut: 25-03-2021

Instruktørerne:

Katja Kofoed
Malika Marie Busch Andersen
Marie Delvin Bækkeskov
Andrea Sigersen
Rosa Laura Henneberg Nielsen

Kontingent:

Pris: 1.150 kr. DKK)
Kontingentet er for hele sæsonen.

Tilmelding:

Tilmeldingen er p.t. lukket.

Holdbeskrivelse:

Elsker du:

- at lave kolbøtter
- at slå vejrmøller
- måske slå en salto
- bruge kroppen
- grine
- ha’ det sjovt
- få nye venner
- eller kunne du tænke dig at lære noget af alt dette??

Så skal du komme ud på Springpiger 5-8 år.

Vi skal springe en masse, men også lave gymnastik uden redskaber til en masse god musik.

Vi glæder os til at se rigtig mange springglade piger.

Mange springhilsner fra Katja.

I kontingent er indregnet 200 kr. til køb af tøj til vores opvisning samt til en T-shirt.

Tilmeldte

Nr. Navn
1. Agnes Højland (Lige uge)
2. Agnes Schelde Berg (Ulige uge)
3. Alberte Blomsterberg (Lige uge)
4. Alice haagh (Ulige uge)
5. Alma Møller (Lige uge)
6. Andrea Krause (Ulige uge)
7. Astrid Bramsen (Lige uge)
8. Ava Søgaard (Ulige uge)
9. Benedicte Obling (Lige uge)
10. Cajsa Helt (Ulige uge)
11. Celeen Sahar Salami
12. Ella Sofie Petersen (Ulige uge)
13. Ella Sørensen (Lige uge)
14. Emilie Ølegaard (Ulige uge)
15. Emily Victoria Røder-Rasmussen (Ulige uge)
16. Emma Søgaard Meyer (Lige uge)
17. Filippa Høecke
18. Freja Juul Kruse (Lige uge)
19. Frida Arnsted (Ulige uge)
20. Gabriella Michaelsen (Lige uge)
21. Gry Aggerholm (Ulige uge)
22. Helin Søndergaard Kavak (Lige uge)
23. Johanne Serup (Ulige uge)
24. Karla Teglskov (Lige uge)
25. Katrine Happel Nielsen (Ulige uge)
26. Lana Kaawach (Lige uge)
27. Laura Krogh Nielsen
28. Le Elkjær Andersen (Ulige uge)
29. Leah Engledall (Lige uge)
30. Leen Abdelhalim
31. Leonora Lene Røhmann
32. Lisa Betty Konge (Lige uge)
33. Liv Nesgaard (Ulige uge)
34. Malou Hoffmann Sandberg (Lige uge)
35. Matilde Frimann (Ulige uge)
36. Megan Hansen
37. Melike Kaplan Koca (Lige uge)
38. Mercedes Nova Møller larsen (Lige uge)
39. Merle Mortensen (Lige uge)
40. Mille de Lemos (Ulige uge)
41. Natasja Clara Faabak Jakobsen (ulige uge)
42. Nicoline Ølegaard (Lige uge)
43. Nisa Alici (Ulige uge)
44. Norma Jones
45. Sui Hillebert (Lige uge)
46. Tessa Chanell Grindall (Lige uge)
47. Vigga Qvist (Ulige uge)
48. Wenya Thorup (Lige uge)
49. Zoé Søfren (Lige uge)
50. Zoey Skylar Lynka Nininahazwe

 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)