Springgymnastik

Sæsonen 2020-2021

VIGTIG INFORMATION:

Springgymnastik (TeamGym)

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
10. Springpiger fra 5-8 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


10-09-2020 Katja Kofoed
Malika Marie Busch Andersen
Marie Delvin Bækkeskov
Andrea Sigersen
Rosa Laura Henneberg Nielsen




11. Springpiger fra 9-13 år

Læs mere
Onsdag kl. 17.30-19.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


09-09-2020 Julie Westergaard
Mathilde Rue Larsen
Maria Westergaard
Thilde Lai Andersen





14. TeamGym Basis 1 - Piger 6-7 år

Læs mere
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 16.00-18.00

Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)

08-09-2020 Rikke Andersen
Amalie Sonne Holm
Ida Korfitzen






15. TeamGym Basis 2 - Piger 8-9 år

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 17.00-19.00
Antvorskovhallen (A-hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
18-08-2020 Marie Josefine Hansen
Laura Vig Hansen
Ida Sofie Hjorth Rasmussen
Sofie Agnete Friis
Line Grøndal
Sofie Grøndal



16. TeamGym - Minipiger (1., 2. og 3. Hold)

Læs mere
Tirsdag kl 17.30-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Fredag kl. 17.30-19.45
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
18-08-2020 Frederik Færch
Clara Johansen
Maria Simone Hartvig Pedersen
Mathilde Berner
Lærke Thun Jørgensen
Tilde Hutnik Nielsen
Marta Hutnik
Rune Back Kruse

17. TeamGym - Juniorpiger

Læs mere
Mandag kl 17.45-20.00
Onsdag kl. 17.45-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
17-08-2020 Christoffer Færch
Jacob Jørgensen
Stefan Zielinski
Rune Engel
Martin Vølund
Emilie Møller Sørensen
Marie Josefine Hansen
Sofie Heesche
Maria Simone Hartvig Pedersen
Mie Schultz Petersen
50. Springdrenge 5-8 år

Læs mere
Onsdag kl. 16.30-17.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


09-09-2020 Caroline Brun Christensen
Jonas Moesgaard
Josefina Strandet






51. Springdrenge 8-12 år

Læs mere
Mandag kl. 18.00-19.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


07-09-2020 Peter Harkjær Højmark Nielsen
Patrick Dinitzen







52. TeamGym - Springdrenge

Læs mere
Mandag kl. 18.00-19.30
Fredag kl. 17.00-19.00

Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole

17-08-2020 Peter Harkjær Højmark Nielsen
Patrick Dinitzen







53. TeamGym - Juniordrenge

Læs mere
Mandag kl 17.45-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Lørdag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
17-08-2020 Mathias Clausen
Vitus Dyrløv
Bastian Sander Skovrød
Daniel Kabell Lindeholm





54. TeamGym - Seniorherrer

Læs mere
Tirsdag kl. 17.45-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Søndag kl. 9.00-10.30
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
18-08-2020 Mathias Clausen
Christoffer Færch
Martin Vølund






55. “Vi Ku Vi Ka” - Træning og gymnastik for mænd

Læs mere
Torsdag kl. 20.00-22.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


10-09-2020 René Pedersen








 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)