Sæson 2020-2021

Sæsonen 2020-2021

VIGTIG INFORMATION:

Børnsgymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
1. Far/Mor og Børn (max. 4 år)

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


07-09-2020 Merete Kornbech
Signe Ballegaard Lienhoft Larsen
Mathilde Rohde Stjerne
Johanne Egede



2. Far/Mor og Børn (max. 4 år)

Læs mere
Mandag kl. 17.00-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


07-09-2020 Merete Kornbech
Signe Ballegaard Lienhoft Larsen
Mathilde Rohde Stjerne
Johanne Egede



3. Gym leg 3-5 år

Læs mere
Tirsdag kl. 16.15-17.15


Nymarkssalen


08-09-2020 Tove Kornbech
Bente Volt





4. Gym leg 3-5 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-17.30


Nymarkssalen


10-09-2020 Tove Kornbech
Bente Volt





Fitness

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
60. Yoga

Læs mere
Tirsdag kl. 17.00-18.30


Gl. Gymnasium


08-09-2020 Charlotte Beicker






61. Effekt med puls

Læs mere
Tirsdag kl. 19.00-20.30


Nymarkssalen


08-09-2020 Charlotte Beicker






Motionsgymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
40. Motionsdamer u. Opvisning

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.00


Gl. Gymnasium


21-09-2020 Vibeke Islev






41. Motionsdamer u. Opvisning

Læs mere
Mandag kl. 18.15-19.15


Nymarkssalen


21-09-2020 Vibeke Islev






42. Motionsherrer

Læs mere
Mandag kl. 19.00-20.00
Onsdag kl. 19.00-20.00

Gl. Gymnasium
Gl. Gymnasium

21-09-2020 Jørgen Levinsen






43. Stavgang

Læs mere
Torsdag kl. 10.30-12.30


Arnehavehus (Skoven)


24-09-2020 Vibeke Islev
Jørgen Levinsen





44. Styrketræning

Læs mere
Tirsdag kl. 15.30-17.00


Genoptræningscentret


04-08-2020 Conny Rasmussen
Jens Kildebo
Keld Rasmussen




45. Styrketræning

Læs mere
Torsdag kl. 15.30-17.00


Genoptræningscentret


06-08-2020 Conny Rasmussen
Ove Stige Pedersen
Keld Rasmussen




46. Idrætsmærke

Læs mere
Foråret 2021


Gl. Gymnasium og Atletikstation


01-04-2021 Leif Worsøe
Annie Stougaard
Bente Volt
Kirva Schmidt Gregersen
Tove Kornbech


Rytmegymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
31. Momento (15-20år)

Læs mere
Onsdag kl. 17.30-19.00


Nymarkssalen


09-09-2020 Lykke Lundberg






32. Rutinerede Damer 21 år+

Læs mere
Mandag kl. 19.00-21.00


Sorø Gymnastikefterskole


07-09-2020 Lotte Bork Søbye






33. Rytmisk motionsgymnastik

Læs mere
Tirsdag kl. 19.00-20.00


Gl. Gymnasium


08-09-2020 Marlene Stjernebjerg






34. Jubilæumsholdet (125 år)

Læs mere
Torsdag kl. 18.30-20.00


Nymarkssalen


10-09-2020 Anne Eriksen
Lone Andersen
Charlotte Bjørk Christensen




Sports Acrobatik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
20. Sports Acro - Konkurrenceholdet

Læs mere
Tirsdag kl. 18.00-20.00
Torsdag kl. 18.00-20.00

Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)

12-08-2020 Kristina Kristensen
Mie Falch-Rosenberg
Søren Larsen
Anders Kristensen
Michael Nielsen
Lars Frederiksen
Niclas Kildahl Willumsen
21. Sports Acro - Aspirantholdet

Læs mere
Mandag kl. 16.00-18.00


Nymarkssalen


07-09-2020 Emma Nielsen
Michael Nielsen
Ida Frederikke Sørensen




22. Sports Acro - Opvisningsholdet

Læs mere
Onsdag kl. 16.30-18.00


Gl. Gymnasium


09-09-2020 Christine Mortensen
Heidi Rambøl





Springgymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
10. Springpiger fra 5-8 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


10-09-2020 Katja Kofoed






11. Springpiger fra 9-13 år

Læs mere
Onsdag kl. 17.30-19.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


09-09-2020 Julie Westergaard
Sophie Lai Andersen
Maria Westergaard
Thilde Lai Andersen
Mathilde Rue Larsen


13. Senior Mix

Læs mere
Mandag kl. 19.30-21.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


07-09-2020 Tinna R. Jensen






14. TeamGym Basis 1 - Piger 6-7 år

Læs mere
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 16.00-18.00

Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)

08-09-2020 Rikke Andersen
Amalie Sonne Holm
Ida Korfitzen




15. TeamGym Basis 2 - Piger 8-9 år

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 17.00-19.00
Antvorskovhallen (A-hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
18-08-2020 Marie Josefine Hansen
Laura Vig Hansen
Ida Sofie Hjorth Rasmussen
Sofie Agnete Friis
Line Grøndal
Sofie Grøndal

16. TeamGym - Minipiger (1., 2. og 3. Hold)

Læs mere
Tirsdag kl 17.30-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Fredag kl. 17.30-19.45
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
18-08-2020 Frederik Færch
Clara Johansen
Maria Simone Hartvig Pedersen
Mathilde Berner
Lærke Thun Jørgensen
Tilde Hutnik Nielsen
Marta Hutnik
Rune Back Kruse
17. TeamGym - Juniorpiger

Læs mere
Mandag kl 17.45-20.00
Onsdag kl. 17.45-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
17-08-2020 Christoffer Færch
Jacob Jørgensen
Stefan Zielinski
Rune Engel
Martin Vølund
Emilie Møller Sørensen
Marie Josefine Hansen
Sofie Heesche
50. Springdrenge 5-8 år

Læs mere
Onsdag kl. 16.30-17.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


09-09-2020






51. Springdrenge 8-12 år

Læs mere
Mandag kl. 18.00-19.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


07-09-2020 Peter Harkjær Højmark Nielsen
Patrick Dinitzen





52. TeamGym - Springdrenge

Læs mere
Mandag kl. 18.00-19.30
Fredag kl. 17.00-19.00

Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole

17-08-2020 Peter Harkjær Højmark Nielsen
Patrick Dinitzen





53. TeamGym - Juniordrenge

Læs mere
Mandag kl 17.45-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Lørdag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
17-08-2020 Mathias Clausen
Vitus Dyrløv
Bastian Sander Skovrød




54. TeamGym - Seniorherrer

Læs mere
Tirsdag kl. 17.45-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Søndag kl. 9.00-10.30
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
18-08-2020 Mathias Clausen
Christoffer Færch
Martin Vølund




55. “Vi Ku Vi Ka” - Træning og gymnastik for mænd

Læs mere
Torsdag kl. 20.00-22.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


10-09-2020 René Pedersen






 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)