Springgymnastik / TeamGym

Sæsonen 2021-2022

VIGTIG INFORMATION:

Springgymnastik / TeamGym

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
10. Springpiger fra 5-8 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


09-09-2021 Katja Kofoed
Amanda Ea Schultz Henriksen
Amalie Jensen
Andrea Sigersen
Rosa Henneberg Nielsen




11. Springpiger fra 9-13 år

Læs mere
Onsdag kl. 17.30-19.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


08-09-2021 Julie Westergaard
Maria Westergaard
Thilde Lai Andersen






14. TeamGym - Basispiger

Læs mere
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 16.00-18.00

Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)

07-09-2021 Rikke Andersen
Ida Korfitzen







15. TeamGym - Micropiger

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 17.00-19.15
Antvorskovhallen (A-hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
17-08-2021 Line Grøndal
Sofie Grøndal
Ida Sofie Hjorth Rasmussen
Amalie Sonne Holm





16. TeamGym - Minipiger

Læs mere
Mandag kl 17.30-19.15
Torsdag kl. 17.15-19.15
Fredag kl. 17.00-19.15
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
16-08-2021 Lærke Thun Jørgensen
Rune Back Kruse
Mathilde Berner
Julie Berg Thrane
Nina Vedel Nielsen
Maria Simone Hartvig Pedersen
Lykke Henckel


17. TeamGym - Juniorpiger

Læs mere
Mandag kl 18.00-20.30
Onsdag kl. 17.30-19.45
Fredag kl. 17.00-19.15
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
16-08-2021 Maria Simone Hartvig Pedersen
Catharina Groth
Stefan Zielinski
Sofie Heesche
Lykke Henckel




18. Teamgym - Seniordamer

Læs mere
Tirsdag kl. 17.30-19.45
Torsdag kl. 17.30-19.45
Lørdag kl. 14.00-18.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
16-08-2021 Mie Schultz Petersen
Maria Simone Hartvig Pedersen
Jacob Jørgensen






50. Springdrenge 5-8 år

Læs mere
Onsdag kl. 16.30-17.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


08-09-2021 Gustav Fuchs Nielsen
Lars Rasmussen
Tilde Amalie Slott Kjær
Ida Kjærside Vinding





51. Springdrenge 8-11 år

Læs mere
Fredag kl. 18.00-19.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


10-09-2021 Patrick Dinitzen
Kristian Dam Frandsen







52. TeamGym - Minidrenge

Læs mere
Mandag kl. 17.30-19.15
Onsdag kl. 17.30-19.15
Lørdag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
16-08-2021 Mathias Clausen
Patrick Dinitzen
Vitus Dyrløv






53. TeamGym - Juniordrenge

Læs mere
Mandag kl 17.30-19.15
Onsdag kl. 17.30-19.45
Lørdag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
16-08-2021 Mathias Clausen
Patrick Dinitzen
Vitus Dyrløv






54. TeamGym - Seniorherrer

Læs mere
Tirsdag kl. 17.30.19.45
Torsdag kl. 17.30-19.45
Søndag kl. 16.00-18.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
18-08-2020 Mathias Clausen
Bastian Sander Skovrød
Martin Vølund






 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)