Alle hold i sæson 2022-2023

Sæsonen 2022-2023

VIGTIG INFORMATION:

Sæson 2022-2023 vil blive offentliggjort har på siden d. 1/8-2022.

Børnegymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
1. Far/Mor og Børn (max. 4 år)

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


05-09-2022 Merete Kornbech
Johanne Egede
Nanna Rohde Stjerne
Olivia Bertram





2. Far/Mor og Børn (max. 4 år)

Læs mere
Mandag kl. 17.00-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


05-09-2022 Merete Kornbech
Johanne Egede
Nanna Rohde Stjerne
Olivia Bertram





3. Gym leg 3-5 år

Læs mere
Tirsdag kl. 16.15-17.15


Nymarkssalen


06-09-2022 Tove Kornbech
Bente Volt
Christina Christensen
Simone Kragh
Sille Nygaard Jørgensen




4. Gym leg 3-5 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-17.30


Nymarkssalen


08-09-2022 Tove Kornbech
Bente Volt
Christina Christensen
Simone Kragh
Sille Nygaard Jørgensen




Motionsgymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
40. Motionsdamer u. Opvisning

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.00


Gl. Gymnasium


19-09-2022 Vibeke Islev








41. Motionsdamer u. Opvisning

Læs mere
Mandag kl. 18.15-19.15


Nymarkssalen


19-09-2022 Vibeke Islev








42. Motionsherrer

Læs mere
Mandag kl. 19.00-20.00


Gl. Gymnasium


19-09-2022 Jørgen Levinsen








44. Styrketræning

Læs mere
Tirsdag kl. 15.30-17.00


Genoptræningscentret


16-08-2022 Conny Rasmussen
Keld Rasmussen
Vibeke Islev






45. Styrketræning

Læs mere
Torsdag kl. 15.30-17.00


Genoptræningscentret


18-08-2022 Conny Rasmussen
Ove Stige Pedersen
Keld Rasmussen






46. Idrætsmærke

Læs mere
Foråret 2023


Gl. Gymnasium og Atletikstation


01-04-2023 Leif Worsøe
Annie Stougaard
Bente Volt
Tove Kornbech





Rytmegymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
30. Rytmetøserne 6-9 år

Læs mere
Tirsdag kl. 17.30-19.00


Nymarkssalen


06-09-2022 Christina Christensen
Simone Kragh







32. Træningstyperne

Læs mere
Mandag kl. 19.00-21.00


Sorø Gymnastikefterskole


29-08-2022 Tanja Mazur








33. Rytmisk motionsgymnastik

Læs mere
Tirsdag kl. 19.00-20.00


Gl. Gymnasium


06-09-2022 Marlene Stjernebjerg
Eva Stampe







34. Rytmisk gymnastik - øvede

Læs mere
Torsdag kl. 18.30-20.00


Nymarkssalen


08-09-2022 Anne Eriksen
Lone Andersen
Charlotte Bjørk Christensen






Sports Acrobatik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
20. Sports Acro - Aspirantholdet

Læs mere
Mandag kl. 16.00-18.00


Nymarkshallen


05-09-2022 Emma Nielsen
Caroline Roland Lindeschou Frederiksen







21. Sports Acro - Konkurrenceholdet

Læs mere
Mandag kl 18.00-20.30
Onsdag kl. 19.30-21.00
Torsdag kl., 18.00-20.30
Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-hal)
15-08-2022 Kristina Kristensen
Mie Falch-Rosenberg
Anders Kristensen
Kristine Vedel Olsen
Lars Frederiksen
Michael Nielsen
Niclas Kildahl Willumsen


Springgymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
10. Springpiger fra 5-8 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


08-09-2022 Natasha Schwaner Andersen
Amanda Ea Schultz Henriksen
Amalie Jensen
Tilde Amalie Slott Kjær





11. Springpiger fra 9-13 år

Læs mere
Tirsdag kl. 16.30-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


07-09-2022 Julie Westergaard
Tilde Amalie Slott Kjær







14. TeamGym - Basispiger

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Fredag kl. 16.00-17.30

Antvorskovhallen (A-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)

05-09-2022 Rikke Andersen
Ida Korfitzen







15. TeamGym - Micropiger

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Tirsdag kl. 18.00-20.00
Fredag kl. 17.30-19.45
Antvorskovhallen (A-hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
16-08-2022 Line Grøndal
Sofie Grøndal
Amalie Sonne Holm
Ida Sofie Hjorth Rasmussen





16. TeamGym - Minipiger

Læs mere
Tirsdag kl. 18.00-20.00
Torsdag kl. 17.45-19.45
Fredag kl. 17.30-19.45
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
16-08-2022 Nina Vedel Nielsen
Julie Berg Thrane
Lærke Thun Jørgensen
Nikoline Lynge Gøtze
Maria Simone Hartvig Pedersen




17. TeamGym - Juniorpiger

Læs mere
Mandag kl 18.00-20.30
Onsdag kl. 17.45-19.45
Fredag kl. 17.30-20.00
Lørdag kl. 12.00-14.00
Nymarkshallen
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
15-08-2022 Maria Simone Hartvig Pedersen
Laura Riel Larsen
Kasper Remming Urban
Jacob Jørgensen





18. Teamgym - Seniordamer

Læs mere
Tirsdag kl. 17.45 -19.45
Torsdag kl. 17.45 -19.45
Søndag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
16-08-2022 Maria Simone Hartvig Pedersen
Jacob Jørgensen
Mie Schultz Petersen
Bastian Sander Skovrød





50. Springdrenge 5-8 år

Læs mere
Onsdag kl. 16.30-17.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


07-09-2022 Lars Rasmussen
Natasha Schwaner Andersen
Tilde Amalie Slott Kjær






51. Springdrenge 9-13 år

Læs mere
Mandag kl. 16.30-18.00


Nymarkssalen


05-09-2022 Gustav Kruse Dokkedahl
Kristian Dam Frandsen
Emil Bøgh Clasen
Rasmus Sonne Holm
Jacob Toft Rizzato Petersen




52. TeamGym - Minidrenge

Læs mere
Mandag kl. 17.45-19.45
Onsdag kl. 17.45-19.45
Lørdag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
15-08-2022 Patrick Dinitzen

Vitus Dyrløv
Mathias Clausen
Simon Larsen




53. TeamGym - Juniordrenge

Læs mere
Mandag kl 17.45-19.15
Onsdag kl. 17.45-19.45
Lørdag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
16-08-2022 Patrick Dinitzen
Simon Larsen
Vitus Dyrløv
Mathias Clausen





54. TeamGym - Seniorherrer

Læs mere
Tirsdag kl. 17.45.19.45
Torsdag kl. 17.45-19.45
Lørdag kl. 14.00-16.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
16-08-2022 Mathias Clausen
Simon Smedegaard







Trampolin

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
70. Trampolin - Begyndere

Læs mere
Onsdag kl. 17.30-19.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


06-09-2022 Michelle Finderup
Laura Schæffer







 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)