Kalenderen

 

Oktober 2021

Dato Arrangement Sted Arrangør
18-10 - 22-10 Aflysning af træning Sorø Gymnastikefterskole Slagelse GF

 

November 2021

Dato Arrangement Sted Arrangør
07-11 Trampolin - Klubtræf 1 Greve GymDanmark
12-11 Aflysning af træning Antvorskovhallen (B-hallen) Slagelse GF
16-11 - 17-11 Aflysning af træning Antvorskovhallen (B-hallen) Slagelse GF

 

December 2021

Dato Arrangement Sted Arrangør
04-12 Slagelse GF - On The Move Sorø Gymnastikefterskole Slagelse GF
11-12 Slagelse GF - Juletræsfest Antvorskovhallen (B-hallen) Slagelse GF
17-12 - 02-02 Aflysning af træning Sorø Gymnastikefterskole Slagelse GF

 

Januar 2022

Dato Arrangement Sted Arrangør
08-01 - 09-01 Trampolin - Dan Camp 1 Oplyses senere GymDanmark
12-01 Aflysning af træning Sorø Gymnastikefterskole Slagelse GF
22-01 - 23-01 TeamGym - Danmarksserien - SM Junior Gladsaxe GymDanmark

 

Februar 2022

Dato Arrangement Sted Arrangør
05-02 - 06-02 TeamGym - Danmarksserien - SM Mini Farum GymDanmark
06-02 Trampolin - Klubtræf 2 Stilling GymDanmark
14-02 - 18-02 Aflysning af træning Sorø Gymnastikefterskole Slagelse GF
25-02 Aflysning af træning Sorø Gymnastikefterskole Slagelse GF

 

Marts 2022

Dato Arrangement Sted Arrangør
04-03 - 06-03 DGI - Forårsopvisning Kalundborg DGI
05-03 Trampolin - DanCup 1 Oplyses senere GymDanmark
05-03 - 06-03 TeamGym - Talentrækken - Region Øst - 1. Runde A Helsinge GymDanmark
12-03 Slagelse GF - Forårsopvisning Antvorskovhallen (A-hallen) Slagelse GF
12-03 - 13-03 TeamGym - Talentrækken - Region Øst - 1. Runde B Gladsaxe GymDanmark
19-03 - 20-03 TeamGym - Danmarksserien - DM Mini - 1. Runde Gladsaxe GymDanmark
19-03 - 20-03 DGI - Forårsopvisning Sorø DGI
26-03 - 27-03 TeamGym - Danmarksserien - DM Junior - 1. Runde Randers GymDanmark
27-03 Trampolin - Klubtræf 3 Greve GymDanmark

 

April 2022

Dato Arrangement Sted Arrangør
02-04 - 03-04 Trampolin - DM U12, 14 og 17 Oplyses senere GymDanmark
02-04 Sports Acrobatik - SM og SM Open Antvorskovhallen (A-hallen) GymDanmark
02-04 - 03-04 TeamGym - Liga - Junior og Senior - 1. Runde Roskilde GymDanmark
08-04 Aflysning af træning Sorø Gymnastikefterskole Slagelse GF
09-04 - 10-04 TeamGym - Talentrækken - Region Øst - 2. Runde A Farum GymDanmark
12-04 Aflysning af træning Sorø Gymnastikefterskole Slagelse GF
23-04 - 24-04 TeamGym - Talentrækken - Region Øst - 2. Runde B Helsinge GymDanmark
28-04 Aflysning af træning Sorø Gymnastikefterskole Slagelse GF
30-04 - 01-05 Sports Acrobatik - Maj Cup Oplyses senere GymDanmark
30-04 - 01-05 TeamGym - Danmarksserien - DM Mini - 2. Runde Vejen GymDanmark

 

Maj 2022

Dato Arrangement Sted Arrangør
07-05 Trampolin - DanCup 2 Oplyses senere GymDanmark
21-05 - 22-05 TeamGym - Liga - Junior og Senior - 2. Runde Randers GymDanmark
21-05 Aflysning af træning Antvorskovhallen (B-hallen) Slagelse GF
28-05 - 29-05 Sports Acrobatik - DM Oplyses senere GymDanmark
28-05 - 29-05 TeamGym - Danmarksserien - DM Junior - 2. Runde Helsinge GymDanmark
29-05 TeamGym - Aspirantrækken - Region Øst Helsinge GymDanmark

 

Juni 2022

Dato Arrangement Sted Arrangør
11-06 TeamGym - DM Aalborg GymDanmark
12-06 DGI - Søskovsstævnet Sorø DGI
30-06 - 03-07 DGI - Landsstævnet Svendborg DGI

 

September 2022

Dato Arrangement Sted Arrangør
17-09 Trampolin - Dan Camp 2 Oplyses senere GymDanmark

 

Marts 2023

Dato Arrangement Sted Arrangør
11-03 Slagelse GF - Forårsopvisning Antvorskovhallen (A-hallen) Slagelse GF

 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)