Sæson 2019-2020

Sæsonen 2019-2020 - Tilmeldingen åbner mandag d. 12/8.

VIGTIG INFORMATION:

Børnsgymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
1. Far/Mor og Børn (max. 4 år)

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


02-09-2019 Merete Kornbech
Signe Ballegaard Lienhoft Larsen
Mathilde Rohde Stjerne
Ida Kjærside Vinding



2. Far/Mor og Børn (max. 4 år)

Læs mere
Mandag kl. 17.00-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


02-09-2019 Merete Kornbech
Signe Ballegaard Lienhoft Larsen
Mathilde Rohde Stjerne
Ida Kjærside Vinding



3. Gym leg 3-5 år

Læs mere
Tirsdag kl. 16.15-17.15


Nymarkssalen


03-09-2019 Tove Kornbech
Bente Volt
Maria Westergaard
Anna Kaiser
Alberte Frimann
Filippa Vrgoc Nielsen

4. Gym leg 3-5 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-17.30


Nymarkssalen


05-09-2019 Tove Kornbech
Bente Volt
Maria Westergaard
Johanne Egede
Filippa Vrgoc Nielsen
Josefina Strandet
Sophia Pedersen

Fitness

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
60. Yoga

Læs mere
Tirsdag kl. 17.00-18.30


Gl. Gymnasium


03-09-2019 Charlotte Beicker






61. Effekt med puls

Læs mere
Tirsdag kl. 19.00-20.30


Nymarkssalen


03-09-2019 Charlotte Beicker






Motionsgymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
40. Motionsdamer u. Opvisning

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.00


Gl. Gymnasium


16-09-2019 Vibeke Islev






41. Motionsdamer u. Opvisning

Læs mere
Mandag kl. 18.15-19.15


Nymarkssalen


16-09-2019 Vibeke Islev






42. Motionsherrer

Læs mere
Mandag kl. 19.00-20.00
Onsdag kl. 19.00-20.00

Gl. Gymnasium
Gl. Gymnasium

16-09-2019 Jørgen Levinsen






43. Stavgang

Læs mere
Torsdag kl. 10.30-12.30


Arnehavehus (Skoven)


19-09-2019 Vibeke Islev
Jørgen Levinsen





44. Styrketræning

Læs mere
Tirsdag kl. 15.30-17.00


Genoptræningscentret


13-08-2019 Conny Rasmussen
Jens Kildebo
Keld Rasmussen




45. Styrketræning

Læs mere
Torsdag kl. 15.30-17.00


Genoptræningscentret


15-08-2019 Conny Rasmussen
Ove Stige Pedersen
Keld Rasmussen




46. Idrætsmærke

Læs mere
Foråret 2020


Gl. Gymnasium og Atletikstation


01-04-2020 Leif Worsøe
Annie Stougaard
Bente Volt
Kirva Schmidt Gregersen
Tove Kornbech


Rytmegymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
32. Rutinerede Damer 21 år+

Læs mere
Mandag kl. 19.00-21.00


Sorø Gymnastikefterskole


02-09-2019 Marie Neergaard
Tanja Mazur
Benedicte Capion




33. Rytmisk motionsgymnastik

Læs mere
Tirsdag kl. 20.00-21.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


03-09-2019 Marlene Stjernebjerg






34. Jubilæumsholdet (125 år)

Læs mere
Torsdag kl. 18.30-20.00


Nymarkssalen


05-09-2019 Anne Eriksen
Charlotte Bjørk Christensen
Lone Andersen




Sports Acrobatik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
20. Sports Acro - Konkurrenceholdet

Læs mere
Tirsdag kl. 18.00-20.00
Torsdag kl. 18.00-20.00

Vestsjællands Idrætsefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)

13-08-2019 Kristina Kristensen
Mie Falch-Rosenberg
Søren Larsen
Anders Kristensen
Michael Nielsen
Lars Frederiksen
Niclas Kildahl Laugesen
21. Sports Acro - Opvisningsholdet

Læs mere
Mandag kl. 16.00-18.00


Nymarkssalen


02-09-2019 Mie Falch-Rosenberg
Emma Nielsen
Caroline Roland Lindeschou Frederiksen




22. Sports Acro - Begynderholdet

Læs mere
Onsdag kl. 17.30-19.00


Nymarkssalen


25-09-2019 Christine Mortensen
Sisse Kyst Valsted





Springgymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
10. Springpiger fra 5-8 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


05-09-2019 Katja Kofoed
Malika Marie Busch Andersen
Marie Delvin Bækkeskov
Sofie Marie Henneberg Nielsen
Mathilde Fortner Hansen


11. Springpiger fra 9-13 år

Læs mere
Onsdag kl. 17.30-19.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


04-09-2019 Julie Westergaard
Sophie Lai Andersen
Maria Westergaard
Thilde Lai Andersen
Mathilde Rue Larsen


13. Senior Mix

Læs mere
Mandag kl. 19.30-21.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


02-09-2019 Tinna R. Jensen
Sebastian Kjellegaard





14. TeamGym Basis 1 - Piger 6-7 år

Læs mere
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 16.00-18.00

Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)

03-09-2019 Rikke Andersen
Amalie Sonne Holm
Ida Korfitzen
Line Grøndal
Sofie Grøndal


15. TeamGym Basis 2 - Piger 8-9 år

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 16.00-18.00
Antvorskovhallen (A-hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
20-08-2019 Anne Illemann Sørensen
Sofie Heesche
Marie Josefine Hansen
Tilde Hutnik Nielsen
Marta Hutnik


16. TeamGym - Minipiger (Talent)

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Tirsdag kl. 17.30-20.00
Fredag kl. 16.00-18.00
Antvorskovhallen (A-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
20-08-2019 Frederik Færch

Maria Simone Hartvig Pedersen
Mathilde Berner
Rune Back Kruse


17. TeamGym - Minipiger (Elite)

Læs mere
Tirsdag kl 17.30-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Fredag kl. 17.30-19.45
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
20-08-2019 Frederik Færch
Clara Johansen
Maria Simone Hartvig Pedersen
Mathilde Berner
Rune Back Kruse


18. TeamGym - Juniorpiger

Læs mere
Mandag kl 17.45-20.00
Onsdag kl. 17.45-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
19-08-2019 Christoffer Færch
Emilie Møller Sørensen
Camilla Krohn
Sofie Heesche



19. TeamGym - SeniorMix

Læs mere
Torsdag kl. 17.45-20.00


Sorø Gymnastikefterskole


22-08-2019 Martin Vølund






50. Springdrenge 5-8 år

Læs mere
Onsdag kl. 16.30-17.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


04-09-2019 Lars Rasmussen
Emil Campos Bohn
Maria Westergaard
Simon Stokholm
Rasmus Sonne Holm
Emil Bøgh Clasen
Jonas Moesgaard
51. Springdrenge 8-12 år

Læs mere
Mandag kl. 18.00-19.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


02-09-2019 Peter Harkjær Højmark Nielsen
Patrick Dinitzen





52. TeamGym - Springdrenge

Læs mere
Mandag kl. 18.00-19.30
Fredag kl. 17.30-19.30

Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole

26-08-2019 Peter Harkjær Højmark Nielsen
Patrick Dinitzen





53. TeamGym - Juniordrenge

Læs mere
Mandag kl 17.45-20.00
Torsdag kl. 17.45-20.00
Lørdag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
19-08-2019 Mathias Clausen
Andreas Engly





54. Vi ku´ Vi ka´ - gymnastik for rigtige mænd

Læs mere
Torsdag kl. 20.00-22.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


05-09-2019 René Pedersen






 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)