Alle hold i sæson 2021-2022

Sæsonen 2021-2022

VIGTIG INFORMATION:

Børnegymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
1. Far/Mor og Børn (max. 4 år)

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


06-09-2021 Merete Kornbech
Johanne Egede
Nanna Rohde Stjerne
Olivia Bertram



2. Far/Mor og Børn (max. 4 år)

Læs mere
Mandag kl. 17.00-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


06-09-2021 Merete Kornbech
Johanne Egede
Nanna Rohde Stjerne
Olivia Bertram



3. Gym leg 3-5 år

Læs mere
Tirsdag kl. 16.15-17.15


Nymarkssalen


07-09-2021 Tove Kornbech
Bente Volt
Maria Westergaard
Filippa Vrgoc Nielsen
Emilie Meisner


4. Gym leg 3-5 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-17.30


Nymarkssalen


09-09-2021 Tove Kornbech
Bente Volt
Emilie Meisner
Ida Kreilgaard



Fitness

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
60. Yoga

Læs mere
Tirsdag kl. 17.00-18.30


Gl. Gymnasium


21-09-2021 Charlotte Beicker






61. Effekt med puls

Læs mere
Tirsdag kl. 19.00-20.30


Nymarkssalen


21-09-2021 Charlotte Beicker






62. Walk and Talk (7 friske gåture)

Læs mere
Søndag kl. 10.00-11.30


Slagelse


05-09-2021 Charlotte Bjørk Christensen






Motionsgymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
40. Motionsdamer u. Opvisning

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.00


Gl. Gymnasium


13-09-2021 Vibeke Islev






41. Motionsdamer u. Opvisning

Læs mere
Mandag kl. 18.15-19.15


Nymarkssalen


13-09-2021 Vibeke Islev






42. Motionsherrer

Læs mere
Mandag kl. 19.00-20.00
Onsdag kl. 19.00-20.00

Gl. Gymnasium
Gl. Gymnasium

20-09-2021 Jørgen Levinsen






43. Stavgang

Læs mere
Torsdag kl. 10.30-12.30


Arnehavehus (Skoven)


16-09-2021 Vibeke Islev
Jørgen Levinsen





44. Styrketræning

Læs mere
Tirsdag kl. 15.30-17.00


Genoptræningscentret


10-08-2021 Conny Rasmussen
Keld Rasmussen





45. Styrketræning

Læs mere
Torsdag kl. 15.30-17.00


Genoptræningscentret


12-08-2021 Conny Rasmussen
Ove Stige Pedersen
Keld Rasmussen




46. Idrætsmærke

Læs mere
Foråret 2022


Gl. Gymnasium og Atletikstation


01-04-2022 Leif Worsøe
Annie Stougaard
Bente Volt
Tove Kornbech



Rytmegymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
32. Rutinerede Damer 21 år+

Læs mere
Mandag kl. 19.00-21.00


Sorø Gymnastikefterskole


06-09-2021 Lotte Bork Søbye






33. Rytmisk motionsgymnastik

Læs mere
Tirsdag kl. 19.00-20.00


Gl. Gymnasium


07-09-2021 Marlene Stjernebjerg






34. Jubilæumsholdet (125 år)

Læs mere
Torsdag kl. 18.30-20.00


Nymarkssalen


09-09-2021 Anne Eriksen
Lone Andersen
Charlotte Bjørk Christensen




Sports Acrobatik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
20. Sports Acro - Konkurrenceholdet

Læs mere
Mandag kl 18.00-20.00
Torsdag kl. 18.00-20.00

Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)

18-08-2021 Kristina Kristensen
Niclas Kildahl Willumsen
Søren Larsen
Anders Kristensen
Michael Nielsen
Lars Frederiksen
Mie Falch-Rosenberg
Kristine Vedel Olsen
21. Sports Acro - Aspirantholdet

Læs mere
Mandag kl. 16.00-18.00


Nymarkssalen


06-09-2021 Mia Louise Gammeltoft






Springgymnastik

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
10. Springpiger fra 5-8 år

Læs mere
Torsdag kl. 16.30-18.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


09-09-2021 Katja Kofoed
Amanda Ea Schultz Henriksen
Amalie Jensen
Andrea Sigersen
Rosa Henneberg Nielsen


11. Springpiger fra 9-13 år

Læs mere
Onsdag kl. 17.30-19.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


08-09-2021 Julie Westergaard
Maria Westergaard
Thilde Lai Andersen




14. TeamGym - Basispiger

Læs mere
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 16.00-18.00

Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)

07-09-2021 Rikke Andersen
Ida Korfitzen





15. TeamGym - Micropiger

Læs mere
Mandag kl. 16.00-17.30
Tirsdag kl. 16.00-18.00
Fredag kl. 17.00-19.15
Antvorskovhallen (A-hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
17-08-2021 Line Grøndal
Sofie Grøndal
Ida Sofie Hjorth Rasmussen
Amalie Sonne Holm



16. TeamGym - Minipiger

Læs mere
Mandag kl 17.30-19.15
Torsdag kl. 17.15-19.15
Fredag kl. 17.00-19.15
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
16-08-2021 Lærke Thun Jørgensen
Rune Back Kruse
Mathilde Berner
Julie Berg Thrane
Nina Vedel Nielsen
Maria Simone Hartvig Pedersen
Lykke Henckel
17. TeamGym - Juniorpiger

Læs mere
Mandag kl 18.00-20.30
Onsdag kl. 17.30-19.45
Fredag kl. 17.00-19.15
Antvorskovhallen (B-Hal)
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
16-08-2021 Maria Simone Hartvig Pedersen
Catharina Groth
Stefan Zielinski
Sofie Heesche
Lykke Henckel


18. Teamgym - Seniordamer

Læs mere
Tirsdag kl. 17.30-19.45
Torsdag kl. 17.30-19.45
Lørdag kl. 14.00-18.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
16-08-2021 Mie Schultz Petersen
Maria Simone Hartvig Pedersen
Jacob Jørgensen




50. Springdrenge 5-8 år

Læs mere
Onsdag kl. 16.30-17.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


08-09-2021 Gustav Fuchs Nielsen
Lars Rasmussen
Tilde Amalie Slott Kjær
Ida Kjærside Vinding



51. Springdrenge 8-11 år

Læs mere
Fredag kl. 18.00-19.30


Antvorskovhallen (B-Hal)


10-09-2021 Patrick Dinitzen
Kristian Dam Frandsen





52. TeamGym - Minidrenge

Læs mere
Mandag kl. 17.30-19.15
Onsdag kl. 17.30-19.15
Lørdag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
16-08-2021 Mathias Clausen
Patrick Dinitzen
Vitus Dyrløv




53. TeamGym - Juniordrenge

Læs mere
Mandag kl 17.30-19.15
Onsdag kl. 17.30-19.45
Lørdag kl. 12.00-14.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
16-08-2021 Mathias Clausen
Patrick Dinitzen
Vitus Dyrløv




54. TeamGym - Seniorherrer

Læs mere
Tirsdag kl. 17.30.19.45
Torsdag kl. 17.30-19.45
Søndag kl. 16.00-18.00
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Gymnastikefterskole
Antvorskovhallen (B-Hal)
18-08-2020 Mathias Clausen
Bastian Sander Skovrød
Martin Vølund




Trampolin

Nr. Hold Tid Sted Første træning Instruktørere
70. Trampolin - Begyndere

Læs mere
Tirsdag kl. 18.00-20.00


Antvorskovhallen (B-Hal)


07-09-2021 Michelle Finderup






71. Trampolin - Øvede

Læs mere
Tirsdag kl. 18.00-20.30
Fredag kl. 19.30-21.30

Antvorskovhallen (B-Hal)
Antvorskovhallen (B-Hal)

07-09-2021 Michelle Finderup






 

 



Slagelse Gymnastik Forening
Ribisvej 2
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
CVR. 1144 9816
E-mail: info@slagelsegf.dk

Slagelse GF samarbejder med:
Sorø Gymnastikefterskole (SGE)
Slagelse Kommune (SK)